Recenzja książki Śmierć z zerem na koncie

Odpowiednie zarządzanie pieniędzmi to niezwykle ważna umiejętność. Najczęściej dotyczy tego, jak je oszczędzać i inwestować. Mało mówi się jednak o tym, jak prawidłowo z nich korzystać w trakcie życia. Ta książka przedstawia bardzo ciekawą koncepcję maksymalizacji własnych doświadczeń z wykorzystaniem zarabianych przez siebie pieniędzy.  

„Śmierć z zerem na koncie”

Książka Billa Perkinsa to prowokacyjny poradnik dla każdego. Dlaczego prowokacyjny? Ponieważ główne zagadnienie tej książki zakłada korzystanie z własnych pieniędzy za życia w taki sposób, aby wydać je wszystkie przed śmiercią. Dla większości osób to całkowicie nowe podejście do kwestii zarządzania pieniędzmi.

”Brutalna prawda jest taka, że zbyt wiele osób odracza gratyfikację zbyt długo lub bez końca. Odkładając to, co chcą robić, aż jest na to za późno, oszczędzając na coś, czym nigdy się nie nacieszą”. 

Maksymalizacja pozytywnych doświadczeń

To, co najbardziej mnie urzekło, to koncepcja maksymalizowania własnych doświadczeń. Życie mamy tylko jedno. Nasz czas jest ograniczony, a zdrowie pogarsza się wraz z wiekiem. W związku z tym należy wykorzystywać zarabiane przez siebie pieniądze na doświadczanie niezapomnianych chwil już teraz. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i z wcześniejszym planem.

Żyj tu i teraz. Korzystaj z życia, doświadczaj i ciesz się chwilą.

Ustal swój maksymalny cel finansowy, a gdy go osiągniesz, nie goń już dalej za pieniędzmi. Pogoń ta będzie marnowaniem niezwykłych przeżyć, które życie ma Ci do zaoferowania.

”… nie możemy się cofnąć w czasie i odzyskać utraconego czasu. Nie m zatem sensu pozwalać na to, bo omijały nas okazje, bo boimy się trwonić pieniądze. Trwonienia życia powinno nas martwić dużo bardziej”.

Warto wiedzieć, że autor nie namawia do bezmyślnego wydawania zarabianych pieniędzy. Pokazuje jak robić to mądrze i jak przestać obsesyjnie oszczędzać kosztem doświadczania ekscytującego życia.

Książka składa się z 9 rozdziałów. Każdy z nich to kolejna wskazówka, którą warto zastosować w swoim życiu wraz z dokładnym wyjaśnieniem.

Z książki dowiesz się m.in:

  • ile tak naprawdę należy oszczędzić na starość
  • jak prawidłowo zarządzać własnymi finansami, aby jednocześnie korzystać z życia
  • jak zamienić swoje pieniądze na bezcenne wspomnienia
  • jak cieszyć się niezwykle ciekawym życiem
  • jak mądrze oszczędzać oraz wydawać swoje pieniądze.

W książce „Śmierć z zerem na koncie” znajdziecie nowe i ciekawe spojrzenie na kwestie zarządzania pieniędzmi.

Polecam zapoznanie się z tą koncepcją.

Zobacz także:

Udostępnij ten artykuł: