Sesja skupienia skupienie praca w skupieniu

Jak często zdarza Ci się mówić „brakuje mi czasu”? Myślę, że każdy z nas stosuje tę wymówkę. Jednak chciałabym Ci powiedzieć, że bardzo często problemem nie jest zbyt mała ilość czasu, ale złe jego wykorzystywanie bądź mało wydajne wykonywanie zadań 🤷‍♀️

A to w sumie jest dobra wiadomość, bo oznacza, że można nad tym popracować i to zmienić 💪 Jedną z tych rzeczy jest zmiana sposobu wykonywania zadań. Praca w pełnym skupieniu pozwoli Ci działać dużo szybciej i jednocześnie dużo lepiej! 

W artykule znajdziesz:

Korzyści pracy w skupieniu

Praca w skupieniu przynosi naprawdę mnóstwo korzyści ✨ Kiedy koncentrujesz się na konkretnym zadaniu i eliminujesz wszelkie czynniki rozpraszające, Twoja wydajność i produktywność znacząco rośnie. Okazuje się, że jesteś w stanie wykonać w godzinę więcej zadań niż niejednokrotnie przez cały dzień.

Pracując w skupieniu: 

✅ Zyskujesz dużo więcej czasu na inne działania, na chwile dla siebie czy bliskich.

✅ Znacząco zwiększasz swoją produktywność i robisz dużo więcej, w krótszym czasie.

✅ Poprawiasz także swoją wydajność. Osiągasz wyższą jakość swojej pracy przez to, że we właściwy sposób się na niej skupiasz. 

✅ Osiągasz ogólnie lepsze wyniki, bez względu na to czy chodzi tu o naukę, pracę czy życie osobiste. 

✅ Zmniejszasz również swoje zmęczenie, bo działasz szybciej i praca przestaje być tak bardzo męcząca.

✅ Zwiększasz swoją kreatywność. Dużo łatwiej generujesz nowe, świetne pomysły. 

✅ Zwiększasz swoje zadowolenie z osiąganych wyników. 

Te korzyści pokazują, że praca w skupieniu to naprawdę bardzo ważna umiejętność. Przez wielu topowych ekspertów, uważana za jedną z ważniejszych umiejętności w obecnych czasach

Czym jest praca w głębokim skupieniu?

Praca w głębokim skupieniu to umiejętność, która polega na całkowitym poświęceniu się jednemu zadaniu. Koncentrujemy się wyłącznie na danej czynności. Pozbywamy się przy tym wszelkich rozpraszaczy, a nasza uwaga jest skierowana tylko na jedno zadanie.

Charakterystyka pracy w skupieniu:

Pełna koncentracja. To skupienie się całkowicie na tylko jednym zadaniu lub jednym projekcie. Kierujemy nasze myśli i uwagę tylko w jedno miejsce.

Eliminacja rozpraszaczy. Aby móc w pełni skoncentrować się na zadaniu, tworzymy przestrzeń, w której nic nas nie rozprasza. Usuwamy z otoczenia zbędne urządzenia czy przedmioty. Zamykamy niepotrzebne karty w przeglądarce, wyciszamy telefon i blokujemy wszystkie powiadomienia.

✅ Praca nastawiona na jakość. Podczas sesji skupienia zwiększamy naszą kreatywność i poświęcamy dużo uwagi jakości naszej pracy. Często sesje te poświęcone są na trudniejsze i bardziej wymagające zadania. Koncentrujemy się na wykonywaniu zadań w sposób jak najbardziej efektywny.

Oparcie na działaniu. Sesje skupienia to czas, kiedy mamy działać. Ważne jest, aby jak najlepiej wykorzystać swoje skupienie.

Pełna kontrola czasu. Sesja skupienia powinna opierać się na dobrze przygotowanym planie działania. Zadania powinny być podzielone zgodnie z cyklami Pomodoro.

To właśnie po to, aby działać szybciej i lepiej stworzyłam NIEZBĘDNIK DO PRACY W SKUPIENIU Dzięki niemu znacząco zwiększy się Twoja produktywność!

Kurs skupienie jak pracować w skupieniu sesja skupienia

Poznaj zestaw narzędzi i wskazówek, dzięki którym zaczniesz działać szybciej i lepiej!

Wskazówki te możesz od razu wprowadzić w życie, a dzięki nim zrobisz w godzinę więcej niż inni przez cały dzień 💥

To aż 11 różnych narzędzi w tym: e-booki, workbooki, checklisty, szablony do druku czy szablony w Excelu i Asanie. To naprawdę obszerny zbiór narzędzi ✅

Praca w głębokim skupieniu to nie tylko umiejętność, ale także stan umysłu, który wymaga praktyki i świadomego wysiłku w celu skupienia się na bieżącym zadaniu.

Zobacz także:

Udostępnij ten artykuł: